Firma Adı İletişim Konum
ALCAM SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
Kemal Türkler Mah. Yuva Sok. No: 28 / Sancaktepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 216 620 8842
Web: https://www.alcam.com.tr/
Salon: 11
Stant: 1124A
Ürün Grupları
  • Lamine Cam
  • Temperli Cam
  • Yalitim ve Isi Kontrol Camlari
  • Kursun Gecirmez Cam
  • insaat Sektorunde Cam Uygulamalari

Ağırlıklı olarak yurtdışı pazarına satış yapıyor olsak da yurtiçinde nitelikli projelere de hizmet veriyoruz. Ulusal ve uluslararası ürün ve sistem standartlarına uyarken müşterilerimizin beklentisini karşılamak her zaman en önemli amacımız olmuştur. Bunu sağlamak için en büyük güvencemiz nitelikli çalışanlarımız ile dünyanın önde gelen makine ve hammadde tedarikçilerimizdir. Üretiminin önemli bir kısmını birçok ülkeye ihraç eden firmamız, MİMARİ CAM SEKTÖRÜNDE güncel trendleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek sektör liderliğini hedeflemektedir. 40 yılı aşkın tecrübemiz ile mimari cam sektörüne işlenmiş cam tedarik eden bir aile şirketiyiz. İstanbul, Sancaktepe de 23.000m2 alana sahip fabrikamızda temperli cam, lamine güvenlik camı ve yalıtım camı ünitesi üretimi gerçekleştiriyoruz.

Küpeşte Korkuluk CamlarıKüpeşte Korkuluk Camları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Güçlü ve dayanıklı yapılarıyla küpeşte/korkuluk camları, emniyetli ve güvenli yapı elementleridir. Küpeşte cam sistemleri için noktasal tutucu rotiller veya alüminyum cam tutucular tercih edilebilir. Bu noktada camın birlikte kullanılacağı montaj bileşenleri ile uyumluluk gösterebilmesi için kaliteli işçilik çok önemlidir. Işık geçirgenlik seviyeleri tercihler doğrultusunda özelleştirilebilen korkuluk camlarında aşağıdaki rodaj profilleri kullanılır: Alcam, küpeşte/korkuluk camlarında standart olarak Trosifol Ultra Clear PVB kullanırken arttırılmış güvenlik taleplerinde Sert PVB veya SentryGlasXtra kullanmaktadır. Küpeşte/korkuluk camları için TS EN 12150-1 e göre temper ve TS EN 1863-1 e göre yarı temper işlemi yapabilmektedir. Temperleme işlemi sonrasında, camın darbe dayanımı düz cama göre 5 kat daha fazla artmış durumdadır. Temperlenmiş cama TS EN 14179-1 e göre Isıl banyo testi(Heat soak test) yapılması ise beklenmedik temperli cam patlamaları riskini ortadan kaldıran bir tahribatlı deneydir. Yarı temper işlemi sonrasında ise, camın darbe dayanımı düz cama oranla 2 kat daha artmakta, NİS kaynaklı beklenmedik kırılma riskleri söz konusu olmamaktadır.

Kurşun Geçirmez CamlarKurşun Geçirmez Camlar
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

EN 1063 standartlarına göre üretilen kurşun geçirmez camlarda kullanılacak kombinasyonunun hassasiyeti ve işleme kalitesi en üst düzeyde olmalıdır. Kurşun geçirmez camların koruma seviyeleri, kurşuna dayanım özelliği bakımından BR1-SG2 arasında olmaktadır. Kurşun geçirmez özellikleriyle, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına profesyonel düzeyde cevap veren cam ürünler, bu özelliklerinin yanı sıra Alcam tarafından ince, şeffaf ve hafif bir formda üretilebilmekte, yalıtım özelliği eklenebilmekte, yüksek seviyede ışık geçirgenliği ve daha iyi bir görüş kalitesi sağlamaktadır. Alcam, yüksek teknolojik hassasiyetle, titiz ve uzman işçilikle ürettiği kurşun geçirmez camlar için tercihler ve gereksinimler doğrultusunda , özelleştirilebilir cam çeşit, kalınlık ve ara katman kombinasyonları ile en iyi cam ürünü çözümlerini sunmaktadır.

Cephe CamlarıCephe Camları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Modern mimaride, cephe camlarında silikon cephe sistemleri ya da transparan/spider cephe sistemleri sıklıkla yer almaktadır. Silikon cephe sistemlerinde camlar binaya bağlı taşıyıcı elemanlarla bütünleşik alüminyum profillere özel strüktürel silikon malzemesi ile DIN 51376 ve ISO 8339 standartlarına uygun şekilde yapıştırılarak birleştirilir, vidalanır ve sabitlenirler. U çıta kullanılarak montajlanan veya dış sızdırmazlık silikon malzemesinin içine U şeklinde montaj aparatları konarak uygulama yapılan silikon cephelerde kullanılacak camın, amaca ve tasarıma uygun seçilmesi önemlidir. Silikon cephelerde dış cam temperli, iç cam da çoğunlukla güvenlik amaçlı lamine camlar kullanılmaktadır. Spider cephe sistemlerinde ise, yalıtım özellikli, rodajlı temperli lamine camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyonlara monte edilmiş paslanmaz noktasal tutuculara bağlanırlar. Silikon ve spider cephe sistemlerinde aynı anda hem ısı hem de güneş kontrolünün yanısıra tercihler doğrultusunda akustik yalıtım özelliği de eklenenebilen ürün çeşitliliğiyle, U değeri 0.5 W/m2K e kadar inen, özel kaplamalı camlar kullanılabilir. Alcam, 35 yıllık tecrübesinin sağladığı uzmanlıkla, II ve III gümüşlü solar low-e camları temperleme ve işleme becerisine sahiptir. Alcam, ürettiği camların cephe sistemindeki diğer montaj elemanları uyum göstermesi ve montaj kolaylığı sağlanması için tüm teknikleri uygulayarak, EN standartlarında ve en hassas yapılabilirlik gereksinimlerine cevap veren yüksek kalitede cephe camları üretmektedir.

Padel CamlarıPadel Camları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Padel Camları, Padel kortlarını çevreleyen panellerde kullanılan camlardır. Oyuncuların darbelerine karşı dayanıklı olması ve güvenlik beklentilerini karşılaması için Padel duvarlarında temperli cam kullanılır.

SentryGlas (SGX) Lamine CamSentryGlas (SGX) Lamine Cam
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

SentryGlas (SGX) Lamine Cam Performans Dekorasyon Çözümleri Mimari Yapısal Çözümler Yalıtım Özellikli Cam Güvenlik Özellikli Cam Emniyet Özellikli Cam Bizimle İletişime Geçin. +90 216 620 88 42 Numune Talep Formu Kopma ve yırtılma direnci çok yüksek olan ve kırıldığında (her iki cam da temperli olduğunda dahi) yorgan etkisi göstermeyen ve düşme riskini tamamen ortadan kaldıran SGX Lamineler çok yüksek güvenlik ve emniyet ihtiyaçlarını karşılar. Alcam ın yetkilendirilmiş üretici olarak özel projelerde kullandığı KURARAY ın Ionoplast ara katmanı olan SentryGlasXtra(SGX) nın kullanım üstünlükler arasında; SERT PVB çeşitlerinden çok daha dayanıklı olması, dış ortam dayanımının çok yüksek olması, ekstrem iklimlerde (çok sıcak veya çok soğuk) yüksek performans göstermesi, SentryGlas PVB çeşitleri arasında dayanımı artırılmış ve en fazla ışık geçirgenliğine sahip türü olması, sayılabilir. Laminasyon işleminde, aralarına bağlayıcı katman yerleştirilmiş iki veya daha fazla cam plakası yüksek ısı ve basınç altında birleştirilir. Bağlayıcı katmanlar PVB veya ionoplast (SGX) katmanlar olabilir. Özel iklimlendirme yapılan, ısı ve nem oranı sürekli kontrol altında tutulan Laminasyon Odasında arasına PVB veya SGP yerleştirilen camlar ön ısıtma ve birleştirme sonrasında Otoklav fırınlarında camın cinsi, kalınlığı ve ara katmanın niteliğine göre uygun ısı ve basınç altında lamine edilirler.

Kaydırmaz Zemin CamlarıKaydırmaz Zemin Camları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yürüme yolu camları olarak da adlandırılan kaydırmaz zemin camlarında kırılma anında düşmeyi engellemesi için çoklu (üçlü veya daha fazla) lamine cam kullanılmalıdır.Kaydırmazlık özelliği kazandırmak için yüzeyine kaydırmaz özellikli kaplama yapılır. Müşteri talebine göre farklı desenler uygulanabilir.Alcam ihtiyaca göre istenen kaydırmazlık seviyesini sağlayacak kaplama ve desen uygulamaları yapabilmektedir.NiS kaynaklı spontane kırılmaların önüne geçmek için Alcam Isıl Banyo Testi uygulanmış (HST) temperli lamine kaydırmaz zemin camları üretebilmektedir.Ürünlerimiz TS EN 12543 standardına uygun üretilmekte ve Alcam Laboratuvarlarında test edilmektedir. Alcam ın ürettiği, arttırılmış güvenlikli ve emniyetli özel kaplamalı kaydırmaz zemin camları DIN 51130 a göre R13 e kadar ve DIN 51097 ye göre A, B, C sınıfında kaydırmazlık özelliğine sahiptirler. Temperli lamine camlar kullanılarak üretilen kaydırmaz zemin camları için ara bağlayıcı katman olarak ise Sert PVB veya SentryGlasXtra(SGX) kullanan Alcam, talep edilmesi halinde, ileri teknoloji donanımlı fırınlarıyla, Isıl banyo testi(Heat soak test) yapabilmektedir.

IsıcamIsıcam
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Isı yalıtımı sağlamak amacıyla iki veya daha fazla cam plakanın aralarında hava boşluğu olacak şekilde birleştirilmesi ile oluşturulan yalıtım üniteleridir. Ara boşluğun artırılması ısı yalıtım değerini artırır ve daha fazla tasarruf sağlanmasına neden olur. Isı yalıtımının yanı sıra emniyet ve güvenlik ihtiyacı da varsa kullanılan camlar temperli veya lamine olabilir.

Emaye Baskılı Temperli CamEmaye Baskılı Temperli Cam
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bir yüzüne tamamen ya da kısmen emaye temper boyası uygulanmış ve ısıl işlem uygulanmış, temperli cam çeşididir. Renkli ya da renksiz camlara uygulanabilen emaye baskı işlemi Alcam Üretim Tesislerinde serigrafi baskı olarak uygulanmaktadır. Serigrafi makinalarında emaye boyanın kalıp üzerine gerilmiş ve desen uygulanmış serigrafi ipeği üzerinden cam yüzeyine transfer edilmesi ile üretilir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ALCAM
  • AL GLASS