Firma Adı İletişim Konum
CMS MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.
Beylikbağı, 339. Sk. No:1, 41400 Gebze/Kocaeli / GEBZE / KOCAELİ / TÜRKİYE
İletişim: +90 262 654 2070
Web: www.cmsmachine.com
Salon: 12
Stant: .1208/1209
Ürün Grupları
  • Cam İşleme Makineleri
  • Cam Yıkama Makineleri
  • Cam Kesme Makineleri
  • Cam Kumlama Makineleri
  • Cam Temperleme Makineleri
  • Su Jeti Makineleri
  • Cam Fırınları ve Donanımları
  • Çift Cam Makineleri
  • Rodaj, Bizote, Kumlama, Gravür İşleme Makineleri
  • Çift Cam Üretim Hatları, Butil ve Thiokol Makineleri

1995 yılında İstanbul’da kurulan CMS Makine San. ve Tic. A.Ş; Düz ve Lamine Cam Kesim Makineleri ve Hatlarının, Isıcam Presleme Hatları ve Yıkama Makinelerinin, Isıcam Macunlama Makinelerinin, Çıta Hazırlama Makinelerinin, Cam İşleme Makinelerinin, Lamine Cam Üretim Hatlarının, Düz ve Bombeli Cam Temperleme Fırınlarının tasarım, üretim, satış ve teknik destek faaliyetlerini yürütmektedir. Konusunda Türkiye’de lider olan CMS Makine San. ve Tic. A.Ş bugün üretiminin %80’nini ihraç eden bir dünya markasıdır. 125 ülkede 15.000’den fazla makinesi ile 10.000’den fazla müşteriye otomasyon sağlamaktadır. Ürün gamında; 30 çeşitden fazla ana ürün ve bunlardan türetilmiş 200 çeşit türetilmiş ürün bulunmaktadır. İnovasyona önem veren CMS; Ar-Ge bölümündeki nitelikli mühendisleri ile ürün gamını her geçen gün yeni Ar-Ge projeleri ile genişletmektedir. 100 çalışanı ile 12.000 m² üretim tesisinde ürettiği makineleri dünyanın farklı noktalarına teslim ederek tüm müşteri taleplerini karşılamaktadır. CMS Makine San. ve Tic. A.Ş sahip olduğu kalite yönetim sistemi ile TÜV tarafından ISO 90012000 şartlarını sağladığını kanıtlamış ve bu sertifikaya sahip olmuştur. CMS faaliyetlerini planlarken ve gerçekleştirirken; Kurumsal Kaynak planlaması (ERP) ve bu modüle entegre Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Tedarık Zinciri Yönetimi (SCM) ve Karar Destek Sistemleri (KDS) kullanarak müşterilerine yüksek performansta hizmet vermektedir.

Panel Presli Cam Yıkama HattıServo Motor Kontrollü ve Gaz Dolum Panel Presli Cam Yıkama Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

2’li cam, 3’lü cam, 4 ’lü cam ve cephe camı (topal cam) üretimi ve gaz dolumu için kullanılır. Cam yıkama ve kurutma sistemi servo motor ile kontrol edilmekte olup otomatik olarak ölçülen cam genişliği, yüksekliği ve kalınlığına göre fırçaların cam’a yaklaşma mesafesi otomatik olarak ayarlanmaktadır. Cam yıkama ve kurutma kabinlerinin iç ve dış gövdesi paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Yüksek kaliteli yıkama fırçaları ile donatılmış olup düz cam ve yumuşak kaplamalı camlar (Low-E) maksimum kalitede yıkanmaktadır. Yıkama ve kurutma üniteleri ayrı kabin olarak tasarlanmıştır. Her bir fırça ayrı motorlar ile tahrik edilmektedir ve bu sayede her fırçanın hızı ayrı ayrı ayarlanıp kontrol edilebilmektedir. Özel dizayn edilmiş alüminyum su spreyleri ile cam yüzeyine homojen su gelmesi sağlanarak kaliteli yıkama garanti edilmiştir. Kurutma ünitesinde elektrikli fan, ısıtıcı rezistans ve hava filtresi bulunmaktadır. Servo motor kontrollü pres sistemi sayesinde farklı kalınlıklardaki ısıcamlara farklı kuvvet uygulanarak cam arasına yerleştirilmiş butilli çıtanın camın tüm yüzeyine eşit olarak ezilmesi ve yapışması sağlanır. Yüksek hızda ve otomatik olarak çalışan vakum sistemi sadece camın bulunduğu pozisyondaki vakumları çalıştırarak enerji tasarrufu sağlar. Pres sonunda hidrolik yatar kalkar sehpa bulunmaktadır. Kullanıcı dostu çok dilli arayüz programı sayesinde makinenin bütün operasyonları rahatlıkla kontrol edilmektedir.

Cam Kesim HattıOtomatik Cam Kesim Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Otomatik cam kesim hattı düz, şekilli veya yumuşak kaplamalı (Low-E) camların kesilmesi için kullanılır. Kesim işlemleri elmas kesici ile yapılmaktadır. Otomatik cam yükleme robotu plaka camları stok raflarından her iki yönden de alabilmektedir. Kesim bölümü aynı zamanda metalik fırça ile donatılmış olup yumuşak kaplamalı (Low-E) camları maksimum hız ve kalitede sıyırabilmektedir. Standart şekiller, içe aktarılmış şekiller veya lazer tarayıcı ile taraması yapılmış şekiller kolaylıkla kesilebillmektedir. CNC yazılım otomatik olarak maksimum eksen hızını ayarlar ve kesim işleminin optimizasyonu ile eksen hareketi minimuma indirilerek kesme ve sıyırma işlemi hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Cam kesim işlemi tamamlandıktan sonra kesilmiş plaka kırım işlemi için kırıcı masaya transfer edilerek cam ayrıştırma işlemi yapılır.

Cam Temperleme FırınlarıKonveksiyonel Cam Temperleme Fırınları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Konveksiyonel cam temperleme fırınları, kesimi ve işlemesi yapılmış olan camların ısı ve darbeye dayanıklı hale getirilmesi için kullanılır. Düz cam, reflekte cam, renkli cam, sert kaplamalı (Low-E cam) ve kısmi yumuşak kaplamalı (Low-E) camların temperlemesi yapılabilir. Fırın ısıtma kısmının üst bölümüne yerleştirilmiş özel tasarlanmış fanlar sayesinde konveksiyonel yöntem ile yumuşak kaplamalı (Low-E) camların temperlenmesi maksimum kalitede ve hızda yapılmaktadır. Cam temper fırınında çok yüksek derecelere kadar ısıtılır ve yüksek devirli fanlar vasıtasıyla hava üflenerek soğutulur. Temperleme işlemi camın dayanıklılığını ve ısıl gerilimlere karşı direncini arttırmasının yanı sıra, ürünlerin hacmini, kimyasal yapısını, renk ve berraklığını değiştirmez. Kırıldığı zaman küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından emniyet camı olarak kullanıma uygundur. Temperlenmiş camlar cam korkuluklar, katlanır cam sistemleri, cam kapılar, duşakabinler, ara bölmeler, cam mobilyalar, şehir mobilyaları, buzdolabı ve fırın camları, güneş kolektör camları, otomobillerin yan ve arka camları gibi gündelik yaşamda geniş yer tutan bir kullanım alanına sahiptir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.